Futbol Forum Platformu

 
Kullanıcı avatarı
admin
Site Yöneticisi
BiFutbolsever
Mesajlar: 54
Kayıt: 02 Haz 2016 Prş 9:23

Türkiye'nin İlk Akıllı Stadyumu: Vodafone Arena

03 Haz 2016 Cum 7:17

Türkiye’nin İlk Akıllı Stadyumu olan Vodafone Arena’da diğer birçok stadyumdan farklı olarak ilk günden beri akıllı stadyum altyapısı, mimarı projenin bir parçası olmuştur ve tüm mimari bu doğrultuda tasarlanmıştır. Bununla birlikte Vodafone Arena’yı Akıllı Stadyum yapan en önemli özelliklerden bir tanesi de yayın sisteminin ve mobil uygulamaların taraftar ile etkileşimli bir şekilde çalışıyor olması olarak öne çıkmaktadır.

Türkiye’nin İlk Akıllı Stadyumu olan Vodafone Arena’da tüm akıllı stadyum altyapısını besleyen veri ve telekom odaları kurulmuştur. 50 bin ziyaretçinin ihtiyacını karşılayacak, yüksek bant genişlikli Wi-Fi, 2G, 3G ve 4.5G ağ bağlantıları bulunmaktadır. Taraftarlar farklı noktalarda konumlanan ve tek merkezden yönetilen 700’den fazla etkileşimli ekran ve 2200’den fazla koltuk içi ekrandan maçın önemli pozisyonlarını ve maç istatistiklerini takip edebilmektedirler. Taraftar ile etkileşimli bir şekilde çalışan Vodafone Arena uygulaması ise akıllı stadyum deneyimini kusursuzlaştırmaktadır. Taraftarlan uçtan uca dijital bir deneyim yaşadığı Vodafone Arena’da, diğer birçok stadyumdan farklı olarak ilk günden beri akıllı stadyum altyapısı, mimarı projenin bir parçası olmuştur ve tüm mimari bu doğrultuda tasarlanmıştır.

İstanbul Boğazı görünürlüğüne sahip dünyadaki tek stat olan Vodafone Arena, hem eşsiz mimarisi hem de teknik özellikleriyle çevreye uyum sağlamış ve İstanbul'un dokusu haline gelmiştir. Böyle bir konumda bulunan Vodafone Arena, sadece bir stadyum olarak değil aynı zamanda bir eğlence merkezi, konser arenası, yaşam alanı ve moda merkezi olarak konumlandırılarak İstanbul’a hizmet edecek çok amaçlı bir şehir kompleksi olarak inşa edildi. Vodafone Arena içinde Beşiktaş’ın maçlarının yanı sıra, uluslararası müsabakalar, ünlü sanatçıların konserleri, dünyaca tanınmış tasarımcıların defileleri de gerçekleştirilecektir. Vodafone Arena yalnızca maç günlerinin değil, kültür-sanat faaliyetlerinin de cazibe merkezi olacaktır.

Vodafone Arena içinde Türkiye’nin en büyük Kartal Yuvası, Vodafone Cep Merkezi, hazır ofis ve toplantı odaları olarak hizmet veren Vodafone Red Lounge by Workinton, moda gösterileri ve yemekli organizasyonların yapılabileceği çok amaçlı bir balo salonu, kurumsal etkinliklerin yapılabileceği lounge alanları ve Denizbank şubesi yer almaktadır. Beşiktaş Müzesi, Vodafone FreeZone Müzik Stüdyosu ve Divan Grubu tarafından hazırlanan ve haftanın 7 günü çalışacak restoranlar da yakın zamanda Vodafone Arena’da açılacaktır.

Resim
Aile içi sorunları çözmeye ve ilişkilerinizi geliştirmeye odaklanan bir danışmanlık hizmeti sunuyuruz.
Aile Danışmanı

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir